امروز : 08 / 05 / 93

ويژه نامه هاومسابقات
وي‍ژه نامه سبك زندگي اسلامي
بسته ويژه خبري گفتمان 9 دي
فعاليت هاي قرارگاه مقابله با جنگ نرم
اخبار فعاليت هاي جاسوسي غرب
سامانه اطلاع رساني وصيت نامه ها و خاطرات شهداي صنعت،معدن و تجارت
جدول نتايج ليگ هاي ورزشي داخل و خارج كشور
پيوندها
پژوهشکده صنعت معدن تکنولوژی پژوهشکده سازمان بسیج مهندسین  تحلیل فضای صنعت کشور
وب سایت اطلاع رسانی بسیج مهندسین
به مناسبت ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن شهادت حضرت علی (ع) و لیالی قدر

محفل انس با قرآن

محفل انس با قران کریم  با حضور قاری بین الملی استاد عبدالناصر حرک از کشور مصر در جوار بارگاه مطهر امامزاده عبدا... (ع) بافق

به مناسبت ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن شهادت حضرت علی (ع) و لیالی قدر، محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری بین المللی استاد عبدالناصر حرک از کشور مصر درتاریخ 18-05-91 در صحن مطهر امامزاده عبدا... (ع) بافق برگزار گردید . در این مراسم که با حضور قاریان ممتاز شهرستان و قاری نوجوان ممتاز استان یزد جناب آقای امیرحسین انواری و همچنین با حضور امام جمعه شهرستان ، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی، ریاست اداره اوقاف و امور خیریه ، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج ، فرماندهی نیروی انتظامی، روحانیت معظم، اعضای شورای اسلامی شهرستان و دیگر مسئولین همراه بود با استقبال کم نظیر مردم قرآن دوست و ولایتمدار شهرستان بافق برگزار گردید.

در ابتدای این محفل نورانی حجت الاسلام  و المسلمین فلاح ریاست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بافق ضمن عرض   خیر مقدم به همه عزیزان حاضر بویژه امام جمعه شهرستان ، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی و دیگر مسئولین شهرستان عنوان نمود : حسب الأمر نماینده محترم ولی فقیه و بنابر دستورات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن  طی یک دوره چهار ساله، اداره اوقاف و امور خیریه کشور موظف گردید در یک دوره چهارساله حدود یک میلیون قاری و حافظ قرآن را تربیت کند. وی با بیان این که ما اطلاع رسانی کامل را در شهرستان انجام دادیم اما استقبال خوبی از این طرح نشد، از همه عاشقان کلام وحی خواستار شد تا در این طرح جامع که آموزش آن به صورت رایگان می باشد و در پایان این دوره چهارساله مدرک رسمی حفظ قرآن به حافظان قرآن اعطاء می شود شرکت نمایند . فلاح در پایان سخنان خود یادآور شد که همه علاقمندان به قرآن می توانند جهت ثبت نام به یکی از مکان های جامعه القرآن ، دارالقرآن کوثر ولایت ، دارالقرآن سیدالشهداء مبارکه و آستان مقدس امامزاده عبدا...(ع) مراجعه نمایند .

سپس یکی از قاریان ممتاز شهرستان قرآن تلاوت نمود و پس از آن آقای رضایی پور مشاور امور ایثارگران و جانشین پایگاه نبی اکرم (ص) شرکت سنگ آهن مرکزی ضمن خیر مقدم و عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت علی (ع) به میهمانان عزیز ، امام جمعه شهرستان ، مدیرعامل شرکت سنگ آهن ، فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ، فرماندهی نیروی انتظامی ، فرمانده گردان امام حسین (ع) ، فرماندهان حوزه های مقاومت ناحیه مقاومت بسیج بافق و مسئولین شهرستان، روحانیت معظم ، خانواده های معظم شهداء،مردم شهید پرور ولایتمدار و همه بسیجیان شرکت کننده ، آزادگان و جانبازان سرافراز، در محفل انس با قرآن کاری مشترک بین اداره اوقاف و شرکت سنگ آهن مرکزی ، پایگاه نبی اکرم (ص) و روابط عمومی و امور فرهنگی آستان مقدس امامزاده عبدا... (ع) که برگزار می شود، از ریاست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان که مقدمات تشریف فرمایی قاری بین المللی استاد عبدالناصر حرک از کشور مصر را فراهم کردند تقدیر و تشکر نمود .ایشان از همراهی امام جمعه معزز در مراسم مذکور قدردانی نمود. وی همچنین از برادر بسیجی و جانباز جناب آقای حاج محمد جواد عسکری مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی که در تمامی زمینه ها و فعالیت های پایگاه مقاومت نبی اکرم (ٌص) بویژه فعالیت های قرآنی در ماه مبارک رمضان من جمله توزیع 2000 حلقه DVD نرم افزار قرآنی تحت عنوان شب های عاشقی ویژه ماه مبارک رمضان ، توزیع 1200 جلد کتاب قرآن در خانواده و برگزاری مسابقه اینترنتی قرآن در خانواده در بین کارکنان شرکت سنگ آهن از طرف مرکز مقاومت بسیج وزارت صنعت ، معدن و تجارت  و دستور ایشان در رابطه با فعالیت های قرآنی همچنان که در زمینه فعالیت های اقتصادی و کارخانه های جوار معدنی گام های مثبتی برداشته اند و بارها هم اعلام نموده اند، در راستای ترویج فرهنگ قرآن و مفاهیم قرآنی نیز مثل گذشته کمال همکاری و مساعدت لازم را خواهند داشت، تقدیر و تشکر نمود.

رضایی پور در پایان مطالب خود از همه عزیزان بویژه اداره اوقاف و امور خیریه ، امور فرهنگی آستان متبرکه امامزاده عبدا...(ع) ، بسیجیان پایگاه مقاومت نبی اکرم (ص) و روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی که در امر برگزاری این محفل معنوی و سراسر نورانی همکاری نمودند تشکر و سپاسگزاری نمود .

در ادامه این محفل قرآنی قاری نوجوان ممتاز استان یزد جناب آقای امیرحسین انواری با تلاوتی زیبا ، معنویت افزونی را به این فضای قرآنی بخشید . حسن ختام محفل انس با قرآن کریم میهمان ویژه این محفل نورانی ، قاری بین المللی استاد عبدالناصر حرک از کشور مصر بود که با تلاوت آیاتی از سوره مبارکه احزاب و چند سوره کوتاه قرآن کریم فضای سراسر معنوی و زیبایی را به محفل قرآنی بخشید که توجه همگان را به خود برانگیخت و اشک شوق در دیدگان همه جاری بود. در پایان این مراسم، هدایایی به رسم یادبود به قاریان کلام وحی تقدیم گردید. همچنین لوح های سپاس از طرف مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی به پنج غرفه برتر نمایشگاه جانبی یادواره سرداران و 258 شهید شهرستان بافق و شرکت سنگ آهن مرکزی( غرفه هیئت رزمندگان و شهدای گمنام شهرستان، غرفه راهیان نور، غرفه بصیرت حوزه حضرت رسول (ص)،غرفه حوزه فاطمه الزهراء ویژه خواهران و غرفه حوزه دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی ویژه خواهران شهرستان بافق ) اهداء گردید.

همچنین در بین این مراسم قرآنی، برگزاری مسابقه حضوری و اهداء جوایز به پاسخگویان این مسابقه، بروشوری با محتوای قرآن در نگاه و سیره بزرگان دین، برگرفته از کتاب هشتصد نکته درباره قرآن و همچنین مسابقه معارف قرآنی که توسط پایگاه مقاومت نبی اکرم (ص) شرکت سنگ آهن مرکزی و مسابقه کتاب سفره آسمانی از طرف اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بافق تهیه گردیده، در بین حاضرین در این مراسم توزیع گردید.همچنین مسابقه نقاشی ویژه خردسالان تحت عناوین قرآن، حضرت علی (ع)و پدرو مادر با همکاری پایگاه مقاومت نبی اکرم (ص) و دارالقرآن کوثر ولایت در کنار این محفل با عظمت برگزار گردیدوجوائزی به آنها اهداشد.

شایان ذکر است پایگاه مقاومت نبی اکرم (ص) شرکت سنگ آهن مرکزی با برپایی دو ایستگاه صلواتی در محل ورودی صحن مطهر امامزاده عبدا... (ع) با صرف شربت و کیک از عاشقان کلام وحی پذیرایی نمود.

نکته جالبی که در این مراسم اتفاق افتاد این بود که توسط یکی از خواهران دوره راهنمایی تمثال مبارک مقام معظم رهبری را به قاره مصری عبدالناصر حرک اهداء نمود که قاری مصری با ابراز خوشحالی با کمال میل این هدیه معنوی را دریافت نمود.

لازم به ذکر است که استاد عبدالباسط عبدالناصر حرک 35 ساله ، متأهل ، دارای دو فرزند ، فارغ التحصیل رشته الهیات از دانشگاه الازهر قاهره مصر و سبک ایشان از استاد راغب مصطفی غلوش و مرحوم استاد محمد شحات انور می باشد و ایشان در مصر معروف به غلوش کوچک می باشد .

به روایت تصویر:

تعداد بازديد : 396 كد محتوا : 14180 تاريخ ثبت: (19-05-91)

تحليل

گزارش

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه مقاومت بسیج نبی اکرم ص شرکت سنگ آهن مرکزی ایران مي باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است - مجري شوراي سياستگذاري مقابله با جنگ نرم دشمن